"dáme si selfíčko"...

30.06.2023

...se už jistě dávno zařadilo mezi proslulá poslední slova. Nekončí to pokaždé až tak tragicky, ale když se vcítím do kůže oné obstarožní dámy, která při pořizování selfíčka spadla po zádech do potoka, odkud byla potupně vytažena hasičským sborem, no nevím... To já jsem, jak vidíte, opatrnější.

z mého archivu
z mého archivu

Když někam cestujeme s mým mužem, tak si samozřejmě taky chceme pořídit společnou fotku. Děláme to dokonce tak často, že to vydalo na celou fotoknihu. Jmenuje se "Zatím spolu, zatím živi" a ke stažení ji nedávám, neboť jest poněkud osobní. Nepředstavujte si, probůh, kdoví co! Ale v pyžamu se vám fakt ukazovat nehodlám.

Přesto jsem pár fotek z knížky vybrala a můžeme se podívat, co všechno se nám nabízí, abychom místo pořád stejného "my dva a v pozadí kousek něčeho" pořídili něco mnohem nápaditějšího. 

Klasická samospoušť. Nic proti ní, ale pokud váš foťák nabízí sekvenční snímání nebo jinak řečeno časosběr, použijte raději tohle. Docílíte mnohem autentičtějších fotek. Ukázku nedávám, jednak je to jedna z těch osobních a jednak si to všichni umí představit. 

Stínohry. Tak to je moje oblíbená disciplína. Když je podvečer a stíny se dlouží, můžete se s tím pěkně vyblbnout. Dlouhé stíny jsou i brzo ráno, ale ty o dovolené nespatříte.

Odrazy. Ty mě poslední dobou hodně baví. Je to ovšem poměrně náročné na pozorování okolí. Mějte oči na šťopkách a hledejte zrcadla a zajímavé výlohy. Perfektní je moderní architektura ze skla. (Obraz v zrcadle je skutečný, takže pozor - neostřete na zrcadlo kousek před vámi, ale na odraz scény, jež může být mnohem dál.)


Doufám, že jsem vás nejen inspirovala, ale možná jsem vám i zachránila život! Zítra začínají prázdniny a dovolené, tak zůstaňte zatím spolu, zatím živi. A dobře se bavte!