to jsem já, Helena Bezecná,

autorka blogu Otevřená clona 

S různou intenzitou fotografuji celý život. K fotografii mě přivedl můj táta a naučil mě všechno o expozici a vyvolávání. Měli jsme doma fotokomoru, a já dodnes cítím ten specifický odér vývojky a ustalovače a vzpomínám na načervenalé soustředěné ticho. 

Když jsem se vdala a narodily se nám děti, začala jsem fotit kompaktem a moje fotky velmi rychle ztrácely na kvalitě - prostě nebyl čas. K padesátinám jsem si přála zrcadlovku, dostala jsem Nikon a v šedesáti jsem jej z pocitu marnosti chtěla prohodit oknem.

Naštěstí jsem na fotografii nezanevřela, ale od roku 2016 jsem se jí začala věnovat naplno. Ne profesně ani za účelem vydělávání peněz, ale pro čistou radost z vlastní tvorby. 

Čím víc jsem fotila, tím víc jsem o fotografování četla a přemýšlela a tak jsem na konci roku 2021 začala psát svůj blog, jenž jsem později nazvala Otevřená clona. Blog postupně začal mým stránkám dominovat a já jsem se po dvou letech rozhodla, nechat mu veškerý prostor a své fotografie a projekty přesunout jinam - https://www.helenabezecnaphoto.com .

Otevřená clona je tady hlavně pro lidi, kteří jsou na tom podobně - ti, kteří nejen mačkají spoušť, ale také o fotografování přemýšlejí. Ani ne tak o technice, jako spíš o emocích, etice a mnoha otázkách, jež tato umělecká disciplína vyvolává. Pokud se mne chcete na cokoliv zeptat, neváhejte mi napsat mail na adresu : 

helena.bezecna@seznam.czNa fotografii jsem se svým mužem, který sice pozdě, ale přece, začal malovat. Pokud byste se chtěli podívat na jeho obrazy, bude moc rád! https://www.galerie-bezecny.cz.


Ještě čestné prohlášení - nic na tomto webu nebylo vytvořeno s pomocí AI. Na mou duši!