Ano, přesně tímhle jsem se stala před pár dny, když jsem své podnikání pověsila na hřebík. A jelikož se s tímto odpudivým pojmenováním smiřuji jen těžko, rozhodla jsem se ho změnit na "ostravská chodkyně".

o světle

29.03.2024
"Všechna rozmanitost, všechen půvab, všechna krása života se skládá ze stínu a světla." — Lev Nikolajevič Tolstoj.
Komplexní = souhrnný, souborný, všestranný.
Komplikovaný = složitý, zamotaný, těžký.
Cítíte ten rozdíl? I v pouliční fotografii?
Na Západě obecně věříme v dualismus – koncept dobrého a špatného. Dualismus nám realitu zjednodušuje do pouhých dvou kategorií "dobrá - špatná" nebo, chcete-li, "bílá - černá".

ruth orkin

08.03.2024
Představte si, že je vám 17 let a jste holka. Nasedáte na jízdní kolo v Los Angeles a jedete na Světovou výstavu v New Yorku. Napříč Spojenými státy. V roce 1938!

zin (čti zin)

01.03.2024
"Zin je periodikum nekomerčního charakteru vydávané fanoušky určitého oboru, kterým se periodikum v plné míře zabývá. V drtivé většině se jedná o nízkonákladové, "podomácku" vyráběné časopisy, vydávané čistě za účelem sdělování informací o předmětu fanouškovského zájmu."
Street fotografové působí na první pohled jako free a cool komunita svobodomyslných lidí. Proč se tedy nechávají omezovat pravidly, nota bene z minulého století?
Tak pár drobných u sebe mám a jestli potřebujete s něčím poradit, jsem vám k dispozici. Ale mám právě teď mysl disponibilní pro focení street fotografie?