Street fotografové působí na první pohled jako free a cool komunita svobodomyslných lidí. Proč se tedy nechávají omezovat pravidly, nota bene z minulého století?
Tak pár drobných u sebe mám a jestli potřebujete s něčím poradit, jsem vám k dispozici. Ale mám právě teď mysl disponibilní pro focení street fotografie?
...ze světla do stínu, z eufórie do pasivity, z tepla do mrazu. Tak pořád dokola jede náš život a veze nás z extrému do extrému. A mezi těmi extrémy vždycky číhá ztráta radosti a kreativity.
"Dalo by se tvrdit, že fotografie jako médium, které okamžitě zachycuje a uchovává přítomnost, jež se proměňuje v minulost, má ze své podstaty různou míru nostalgie, a to jak na straně diváků, tak na straně těch, kteří ji praktikují."
Aaron Schuman

foťte zimu!

12.01.2024
Protože co když už nikdy nebude? Můžeme si v téhle klimaticky podivné době být jistí, že zase někdy nasněží? Nehledě na to, že zima je fantasticky fotogenická, zejména pro černobílou fotografii.
Nedávno tady padla tahle otázka - "Co pro vás znamená fotografie?" Valná většina čtenářů si odpověď asi schovala pod klobouček a se slovy "To zrovna, já ten blog tak budu psát za tebe!" se k Otevřené cloně otočila zády.
Víte, kolik času věnujete prohlédnutí fotografie na sociální síti? Jsou to dvě a půl sekundy! Není lepší mít v ruce vytištěnou fotografii? A k tomu neomezené množství času?
Tichá noc, svatá noc... Končí advent, všichni jsme po třech týdnech rozjímání a půstu řádně vyklidnění... No, jak kdo, že?