holubi se sdružují v hejnu...

17.12.2021

...ale orel létá sám. Pokud souzníte s tímto tvrzením, jste jednoznačně introvert, jako já. A stejně, jako vám dělá problém zúčastnit se aktivně některých specifických událostí, bude se vám příčit fotografovat za určitých okolností. Ale upřímně - neznám jiného koníčka, který by introvertnímu jedinci vyhovoval více, než právě fotografování. Takže - jaký obor fotografie si pro sebe vyberete?

nádražní holubi
nádražní holubi

Jste-li spíše romantická duše, fotografujte třeba čerstvě utrženou kytici z vaší zahrady, ještě horké vanilkové rohlíčky právě vytažené z trouby, zablácené tlapky vašeho kocoura v dnes ráno povlečené posteli a rozhodně taky tu pocukrovanou pusinku vašeho miláčka (ať už si za ten pojem dosadíte kohokoliv), který sežral půl plechu vanilkových rohlíčků, než jste stihli vyfotit ty zablácené kocouří tlapy. Pro drsnější povahy se nabízí například horská krajina, pokud možno s detailem vlastních nohou, trčících nad skalní rozsedlinou, orosená sklenice s libovolným alkoholickým nápojem a v neposlední řadě cokoliv okolo železnice, dieselové lokomotivy nevyjímaje. 

Pokud jste ovšem snili o tom, že budete po vzoru Bruce Gildena fotografovat zblízka hlavouny Jakuzy v jejich přirozeném prostředí, zapomeňte na to!!! Neznámé lidi foťte jen z dálky, ideálně zezadu! 

Interní poznámka pro mou rodinu : Ne, nejsem senilní a ano, vím, že tam mají být vrabci. Bohužel, nemám žádné vrabce ve svém fotoarchivu.