hra o moříčko

20.10.2023

Slíbila jsem vám, že uvidíte, jak fotí u moře Helena Bezecná. Tak tady máte malou ukázku. Mimochodem, žralok a jeho společnice jsou v celé sérii pouze jako úvod vyprávění. Všichni ostatní aktéři mého fotopříběhu jsou staří až velmi staří.

ze série moříčko
ze série moříčko

Nabízí se otázka, proč vůbec fotit starý lidi v plavkách. Tak za prvé - my staří jsme si dobře vědomi toho, že se na titulní stránku plavkového vydání magazínu Sports Illustrated nedostaneme ( i když mnozí z nás se o to ještě snaží), a nijak nás to netrápí. A za druhé - ne všichni staří jsou out. Stejně, jako všichni mladí nejsou nutně in.

I když už jsme poněkud za zenitem, někde uvnitř nás jsou ještě pořád holky, co se chtějí líbit, a kluci, kteří vyhledávají adrenalin. A všichni dohromady se chvilkama milujeme a nebo si taky pěkně lezeme na nervy. Kromě toho jsme možná poslední generace, která se nechá vyfotit, aniž by před sebou máchala nějakým souhlasem GDPR.

A teď, vyzbrojeni tímto návodem k upotřebení, si knížku můžete zdarma stáhnout ve formátu pdf zde - knihy. "Moříčko" je můj splněný sen, a já doufám, že vás pobaví. Poněkud neskromně dodávám, že jsem použila podobný layout jako Bob Delpire - https://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Delpire při vydání "The Americans" Roberta Franka - https://www.lensculture.com/articles/robert-frank-the-americans.

Kniha není a nebude určena k prodeji (chápejte - Sardinie, Itálie, mafie...). Zatím existuje jen šest soukromých výtisků. Jeden z nich jsem se rozhodla věnovat své Otevřené cloně a jejím prostřednictvím jednomu z jejích čtenářů. A tím se dostáváme k té avizované Hře o Moříčko.  Pokud mi do čtvrtka 26.10.2023 do 12.00 pošlete na mail  helena.bezecna@seznam.cz  stručnou odpověď na otázku :

"Co pro vás znamená fotografie?"

budete zařazeni do slosování o podepsaný výtisk Moříčka. Proč to dělám? Protože s vámi chci oslavit blížící se druhé narozeniny Otevřené clony a poděkovat vám za to, že ji ještě pořád čtete. 

Už jste si možná všimli, že nehodlám nikomu zvyšovat digitální stres. Nemusíte se tady ani registrovat, ani přihlašovat k odběru a taky na vás nevyskakují žádné debilní reklamy. Takže se nebojte, vaše mailové adresy podržím jen do slosování a odeslání knihy výherci a potom je smažu. Slibuji vám, že vám nebudu nic psát, ani nabízet.

A vy mi zase slibte, že nebudete k odpovědi používat umělou inteligenci. Ruku na to!