nudíte se?

15.07.2022

Kupte si medvídka mývala! Dělám si srandu, pochopitelně. Teď o prázdninách se vám může lehce stát, že se budete nudit, což vůbec není marné! Ale já mám spíš na mysli tu letní fotografickou nudu, když dobré světlo je moc brzo ráno anebo moc pozdě večer. Večer si určitě rádi dáte po horkém dni dobře vychlazené víno a brzo ráno se vám tudíž velmi špatně vstává. A světlo přes den? Škoda mluvit!

z mého archivu - helena bezecná
z mého archivu - helena bezecná

Řekla bych, ideální příležitost vyzkoušet něco jiného a vrátit tak svému fotografování trochu toho nadhledu a lehkosti, zkrátka zažít zase radost.

Všimli jste si někdy nadšení dítěte, kterému půjčíte nebo dokonce dáte dospěláckej foťák? S jakým nadšením práskají jednu fotku za druhou, žádné dlouhé bádání nad správnou expozicí, kompozicí nebo dokonce smyslem? Pěkně na automat a střílet jednu za druhou...

Vy to sledujete a myslíte si, ať se děcka vyblbnou, stejně z toho nic nebude. Ale když si večer jejich úlovky prohlížíte, najednou narazíte na perlu a skoro závidíte, že to není vaše. Náhoda, řeknete si, ale když ono je tam těch perel víc. 

Není to třeba proto, že když fotíte s vášní a zaujetím, nezáleží ani tak moc na světle a správné expozici? A co takhle to zkusit taky, když se vlastně stejně nudíte? Prostě se s tím foťákem jen tak vyblbnout. Jako děti...