przemek

08.07.2022

"Tak, a je to tady, teď dostanu přes hubu", pomyslela jsem si, když se ke mně blížil ten udělanej chlápek, kterého jsem "nepozorovaně" fotila, jak zamyšleně kouří na lávce pro pěší. 

przemek - helena bezecná
przemek - helena bezecná

Ale ukázalo se, že ten kuřák je velmi příjemný a sympatický rocker z Polska, který pracuje v Ostravě, skoro nikoho tady nezná a do žádné kapely ho nechtějí vzít, protože je zpěvák a česky mu to moc nejde. A tak si chtěl jen pokecat, a samou radostí se nechal půl hodiny fotit. Od Przemka jsem si vzala mailovou adresu a druhý den mu poslala osm nejlepších fotek. On mi na oplátku poslal nahrávky své polské kapely na YouTube. 

A já jsem tak poprvé a zatím naposledy vyzkoušela disciplínu, které se říká pouliční portrét. Pokud to ještě nevíte, toto je velmi sporné odvětví pouliční fotografie. Ortodoxní zastánci street fotografie něco takového vůbec neuznávají, protože "fotografovaný subjekt o fotografování ví a může tak výsledek ovlivnit". 

No, já obecně nemám v lásce nic ortodoxního a tak jsem si tu půl hodinu s Przemkem užila. Už proto, že to hned tak nezopakuji. Rozhodně nemám v úmyslu oslovovat na ulici náhodné chodce a žádat je, jestli bych si je mohla vyfotit. Ale jestli jste extroverti, zkuste to - dobře si pokecáte a přes hubu vám určitě nikdo nedá!