psa by nevyhnal

10.02.2023

To jsem si na sebe teda s tím novoročním předsevzetím - jsem opožděná - upletla bič! Venku šedo, smog, mrholí, na ulicích čvachtá rozbředlý sníh a ještě k tomu fučí severák. 

rychvald 27.1.2023 - helena bezecná
rychvald 27.1.2023 - helena bezecná

Někdy je to fakt těžký. Nevím proč, ale mám v hlavě pevně usazenou totalitní průpovídku : "Nechceš? Musíš!" Beru jako své osobní selhání. když neplním svá předsevzetí. Ale naštěstí s postupujícím věkem to přestávám až tak hrotit.  Potom stačí, aby mě můj muž ponouknul : "Tak zůstaň doma a dáme si nějaký pitíčko!", a předsevzetí berou zasvé.

Můj pokušitel zatopil v krbu, připravil nám horkou slivovici s medem a pak mi předal opožděný vánoční dárek - knihu "Angličané". Vydala ji agentura Magnum Photos  a je to společné dílo Henri Cartier-Bressona a Martina Parra. Z jedné strany Cartier-Bressonovi černobílí a idealizovaní Britové z roku 1962 a z druhé strany jejich křiklavě barevní a realističtí následovníci ze začátku 21.století, zachycení nemilosrdným fotoaparátem Martina Parra. 

Což o to, kniha je to krásná a mám z ní obrovskou radost. Ale kde je teď moje fotografické sebevědomí? Totálně v pytli!!! A to nešťastné předsevzetí se začalo ozývat s novou naléhavostí: "Nechceš? Musíš!". Teď abych se sebrala a šla v té kose ven... 


Tak jsem šla, aspoň na chvilku, ale popravdě, moc jsem si to neužila! Sami vidíte, že by psa nevyhnal. Mezi námi, oba ti velikáni fotili na pláži a ve fabrikách. Chtěla bych je vidět ...