tichá noc, tichá fotografie

22.12.2023
Tichá noc, svatá noc... Končí advent, všichni jsme po třech týdnech rozjímání a půstu řádně vyklidnění... No, jak kdo, že?
ilustrační foto-tichá krajina na tiché fotografii
ilustrační foto-tichá krajina na tiché fotografii

Dnešní ilustrační fotografie je tichá a je portrétem tiché krajiny. Tiché ale může být i mořské pobřeží:

ilustrační foto-tiché mořské pobřeží s tichým černým psem
ilustrační foto-tiché mořské pobřeží s tichým černým psem

A tichá fotografie může být pořízena i v rušném a hlučném velkoměstě. 

ilustrační foto - tiché holé stromy v Central Parku v New Yorku
ilustrační foto - tiché holé stromy v Central Parku v New Yorku

Tichá fotografie je můj nejoblíbenější styl fotografování. Moc ráda fotím ve městě, ale vadí mi shon a hluk. Někdy mi vadí i lidi. Nemívám chuť vmísit se do davů, spíš mě baví postávat opodál. Snažím se dívat  jinak a vidět věci, jichž si každý nemusí všimnout. (Pokud se chcete podívat na pár mých tichých street fotografií - https://www.helenabezecnaphoto.com/streets/). A když už tam budete, můžete se podívat i na můj poslední sukces - fotografii "Melancholické odpoledne", jež byla vybrána mezi finalisty virtuální výstavy WSP. Celou výstavu si můžete prohlédnout zde - https://www.womenstreetphotographers.com/ . 

No, a já si teď potřebuji trochu odpočinout. Ne, že bych trpěla nějakým předvánočním shonem, ale i bloger se chce válet na gauči, koukat po šedesáté na "Lásku nebeskou" a dávat si k tomu grog.

Ať se máte na co těšit, za týden vám Otevřená clona nabídne jedno velmi nenáročné novoroční předsevzetí. A já se na vás taky budu těšit. Přeji vám všem krásné a tiché svátky!


předchozí článek - životní téma

následující článek - jablko hříchu