tokyo express - noční

05.07.2024
"Tokio je kaleidoskop pohledů a zvuků, pohlcující zážitek pro smysly."
Richard Lloyd Parry  
ilustrační foto z nočního tokia
ilustrační foto z nočního tokia

Tokio je v noci stejně poklidné jako ve dne a navíc lehce melancholické. Stmívá se brzy, jsme přece v zemi vycházejícího Slunce. Takže si večerní náladu můžeme dosyta užít.

Pokud chcete obdivovat svítící a zářící Tokio z výšky, určitě jeďte do čtvrti Roppongi a výtahem vyjeďte do 52.patra mrakodrapu Mori Tower. Můžete při té příležitosti navštívit i Umělecké muzeum Mori v 53.patře a Galerii Mori tamtéž. Vyhlídku Tokyo City View si opravdu užijete, včetně vašeho staženého pozadí při pohledu přímo dolů z prosklených parapetů oken.

Tokio rozhodně není město, jež nikdy nespí. Jednou večer jsme se dostali při procházce prázdnou ulicí, kde v malých jídelnách večeřela už jen jejich obsluha, na povědomá místa. Nemohli jsme uvěřit, že stojíme na (ve dne tak rušné) třídě v Ginze.

Ale jestli chcete zažít atmosféru Tokia v každé denní a noční době a navíc vidět přehlídku malých architektonických klenotů v podobě veřejných toalet, pusťte si na platformě KVIFF - https://kviff.tv/  nádherný poetický film Wima Wenderse "Dokonalé dny".

Otevřená clona doufá, že se vám film bude líbit, i když to není žádný thriller, ale zenová podívaná. Jako bonus - hlavní hrdina i fotí!  


předchozí článek - tokyo express - kulturní

následující článek - tokyo expres - lidé